Naha hooldus

Naha hooldamine SMARTSERVICE'is

Nahast autosalongi hooldamisel on oluline naha seisukord ja selle kasutamise intensiivsus.

Nahkistmed ning ka nahkkattega rool vajavad alalist hooldust, täpselt sama viisi nagu inimese käed. Temperatuuri ja niiskuse mõjud ning nahahoolduse sagedus on mõjurid, mis määravad ekspluatatsiooni aja ning vastavalt sellele ka mugavuse.

Iga uue auto nahksalongi, eriti heleda naha juures, soovitatakse töödelda vastavate nahavahenditega enne kasutamise algust. Sellisel viisil saab vältida järgnevaid pisemaid vigastusi: teksapükstelt värvi kandumist naha pooridesse või pisemate kriimustuste ja hõõrumiste vältimist autosse istumisel või sealt väljumisel.

Uute autode (kuni 3 aastat) salongide ja kasutatud autode puhastamisel ja hooldamisel kasutatakse erinevaid puhastusvahendeid. Uut nahka peab esimesel kolmel aastal puhastama väga õrna puhastusvahuga ja nahatöötlemise kaitsevahendiga.

Üle kolme aasta vanuste autode nahksalongides tuleb teha süvapuhastust nahapooridele ja kasutada kreeme, millel on kõrgem rasvasuse ja antioksüdantide aste. Kui juhiistmel on peale kolmeaastast kasutamist nähtavad kulumistunnused, siis selliseid kulumistunnuste ilmumisi saab vältida, kui hooldada nahka õigeaegselt.